«

»

Čer 18

Hudební report – Metajoker

Zdravím a vítám vás u zde prvního, jak tomu říkám, reportu o brony muzikantech.

Jsem pouhý fanoušek co zbožňuje dobrou hudbu, žádný kritik!

A dnes mám v merku jednoho úžasného zpěváka, skladatele a pianistu…

Metajoker

Kanál

 

Na YT se vynořil v listopadu 2011 s více než smutnou písní I Remember o opuštěném Discordovi. Veškerou hudbu a text skládal on s tím, že mu nějak pomáhal Taps… Každopádně, na to, že to bylo jeho začínající dílo, je velmi povedené. Asi před rokem vydal jeho předělanou verzi, která sice zní jinak, ale každá je nějak unikátní a dá se poslouchat zvlášť.

 

Nejlepší písnička… to rozhodně není lehké, ne-li nemožné, protože zas tak moc nevydává (asi jednou za 3 měsíce + collaby), tak tady je alespoň playlist s většinou těchto prácí, ať je dělal sám nebo se s někým spřáhl a spolupracovali a to v nějakém logickém, chronologicém pořadí (ovšem jelikož aktualizace nepřišla už hodně dlouho tak tady je ještě jeden). Je to celé seřazené chronoligicky, jak vycházely, ovšem některé už nejsou veřejné a nejvovější nejsou přidané, aktulizace bude třeba.

 

Další píseň, kterou vydal už tedy spolupracoval s dalším umělcem jménem FraGmenTd. Jmenuje se Live Again (Trixie’s Ballad), už podle názvu je to opět smutně laděné, ale tentokrát spíš „nevzdávej se“ nebo-li jak je přímo v textu „Forget the fears, move past the pain.“ (Zapomeň na strach, překonej bolest)

 

Násedně přichází dvě písně, které spou souvisí a jsou věnované Luně a Celestii.

První je Sisters United I: A Lunar Lament. Je o lítosti Luny nad jejím rozprostřením věčné noci, že se nechala oklamat a nevěděla jak to skončí… je těžké pouze slovy popsat píseň, proto tam je ta hudba, tak si to raději pusďte sami.

Tentokrát je to usmiřování ze Celestiiny strany, co dodat? Možná zase citaci.

And we will face
A better place
When sisters reunite

 

Dále Return za spolupráce s Artattack. Navíc se pyšní videem od MyLittleVisuals.
Chryssalis se stala, i když jen na chvíli, vládcem. A přesto všemi nenáviděná.

 

The Life I’m After na kterém spolupracovalo už spousta lidí, tedy Metajoker + Delve, Fragmentd and Josh Makosky
Malá Pinkie uvažuje co je vlastně zač, malá zlomená dušička v kamenité poušti. A pak náhle, obloha se rozzáří všemi barvami duhy. Nový život může začít

 

Twilightin život býval jednotvárný, a pak přišlo zjištění: „Když máte přátele, život se zdá mnohem jasnější“

 

A teď. Všimli jste si toho? Všechny tyhle písničky jsou nějak spojené.
Kromě toho, že jsou ze stejného alba, každá z nich vypráví příběh. Od zlomeného Discorda, přes Trixie, která se vrací, kde začala, až po Twilight, která objevuje přátelství.
A to album, už jeho název vám to naprosto objasní. Second Chance (Druhá šance).
Nejen hudbou, ale i touto myšlenkou si tohle album zaslouží alespoň tu první šanci u každého, kdo hudbu minimálně poslouchá.

 

A poslední dvě písničky od něj, které chci zmínit (je jich samozřejmě víc)

Derpy Hooves a Doctor Whooves.
Dilema, má se Derpy opravdu vzdát světa, který zná a odletět objevovat celý vesmír? No, kdo je Whovian, chápe, kdo ne, vězte, že jediná cesta navždy změní každého, kdo do té modré budky vleze.
(mimoto, je tady asi nejlépe slyšet Metova krásná hra na piano)

 

Písnička pro album Everfree o živém lese ve kterém přesto dokáže jedna zebra přežít.
V albu Everfree se taky vyskituje píseň Cyril The Wolf + Metajoker -Time Never Flies, která zřejmě jinde k nalezení nebude.

 

A teď… collaby

Ty už trochu postrádají tu myšlenku, kterou se vyznačují Metovy práce, ale stále jsou úžasnou hudbou, která by neměla zapadnout mezi tu průměrnou.

Tady bude hlavně písnička Today (a její VIP verze) kde se spřáhl s Michael A., který produkuje elektronickou hudbu a Meta zajišťuje vokály.
A ano, Vinnie pořádá pařbu v Ponyvillu. Ani cihla dnes nezůstane na místě.

 

Tohle dílo se svého času tak uchytilo, že při vyhledávání vám to vyhodí archivovaný originál a asi miliardu různých remixů. A přesto ne-VIP verze, pokud vůbec je, není k sehnání.

 

Zní to jako bojovník za Solar Epire, ovšem co vím, tak to je jenom písnička s dobře zapamatovatelným textem a dostupná, Lunažel, pouze z reuploadu.

 

A poslední čestné dílo

Opět dílo, které naráží na problém reality. Vždy se snažíme o dokonalost a z celého srdce si přejeme, aby tomu tak bylo, ale ta zůstane navždy těsně mimo náš dosah.

 

Tak, to by byly asi všechny drby zajímavosti o Metajokerovi, které jsem byl schopen vyhrabat a ochotný vypsat. Pokud jste někdo, kdo si potrpí na kvalitní, ale opravdu kvalitní hudbě, tenhle autor by vám neměl uniknout.

 

Have a nice day and listen music

~Draim


Napsat komentář