«

»

Lis 11

Konec éry Sc@lixe na webu MLP Info

Čtvrtá generace poníků nenávratně skončila. Jak to bude s webem MLP Info dál? A jakou roli v tom hraje Sc@lix?

 

Někteří z vás jistě zaznamenali novinku od Sc@lixe z tohoto pátku, kde oznámil ukončení éry tohoto webu. Novinku jsem odstranil a rád bych se k tomu vyjádřil. Původní text novinky naleznete na konci tohoto příspěvku.

 

Nejprve bych rád stručně napsal něco o tom jak a s kým tento web vznikl. U vzniku webu jsme byli tři: Foxtrot, niemand a já. Strávili jsme několik týdnů každodenními rozhovory na Mumble, kde jsme domlouvali koncept webu, jak to bude strukturované a jak to bude fungovat.

Práci jsme si poté rozdělil takto – Foxtrot novinky & články (včetně publikování titulků), niemand veškerá grafika webu & obrázky + screenshoty pro články, já technické zázemí (provoz, aktualizace) a tvorba + editace statických stránek. Stejně tak platbu za hosting a domény jsme si rozdělil mezi nás rovným dílem.

 

Jak se web rozjížděl, postupně se k nám přidávali další a další spolupracovníci. Jejich seznam můžete najít na stránce Tým. Jednalo se hlavně o nové překladatele titulků, korektory, ale i o nové redaktory, kteří měli zájem psát novinky. Jedním z oněch nově nabraných redaktorů byl i Sc@lix.

 

Ovšem jak šel čas, Foxtrot postupně ztrácel o seriál zájem. To mu nemam ani v nejmenším za zlé. Odvedl zde spoustu skvělé práce, napsal spousty článků a spolupracoval na obrovském množství vydaných titulků. Nicméně bylo potřeba za něj pomalu najít a zaškolit náhradu.

 

Tou náhradou se stal Sc@lix. Nový, aktivní a nadějný redaktor tohoto webu. Postupně se od Foxtrota naučil jak vydávat nové titulky a co to obnáší. Zpočátku jeho články Foxtrot schvaloval ke zveřejnění, ale postupem času Sc@lix získal naši důvěru a stal se Šéfredaktorem a tedy získal oprávnění vydávat články zcela samostatně a bez kontroly. Později získal moji plnou důvěru a dostal oprávnění editovat veškeré stránky tohoto webu. Úplně všechny, bez omezení. Navíc jsme nikdy po Sc@lixovi nechtěli ani korunu na provoz webu a platili jsme to (po odchodu Foxtrota) s niemandem půl na půl.

 

Zpočátku psal Sc@lix jednu novinku za druhou, i několik za den. Postupem času tato aktivita pomalu ustávala. To je ovšem naprosto normální. Stejně jako se pomalu blížil konec seriálu (G4), klesala i aktivita na tomto webu. Za poslední měsíce se novinky smrskly pouze na vydávání nových titulků a sem tam nějaké to promo na nový díl seriálu.

 

Myslel jsem, že zde vydáme i všechny titulky pro 9. sérii a poté si poděkujeme za práci, společně se rozloučíme a ukončíme vydávání novinek. S tím, že web ale zůstane dále v provozu, protože je zde unikátní sbírka všech MLP titulků – vše na jednom místě v Kompletním přehledu. Všechny titulky, odkazy na stažení epizod a především on-line přehrávač dílů, ve kterém (na rozdíl od YouTube nebo DailyMotion) nemůže nikdo jednoduše díly smazat.

 

A jak to bylo dál už asi víte, minimálně ti z vás, kteří četli páteční novinku od Sc@lixe. Nechci na něj v žádném případě házet špínu a tímto mu moc děkuji za veškerou zde odvedenou práci. Díky!

Na druhou stranu je ale potřeba říct, že „adminem“ tohoto webu Sc@lix nikdy nebyl a i když měl moji plnou důvěru (a tedy práva editovat obsah úplně celého webu), přesto jsem provozovatelem stále já (a také to společně s niemandem platím). Sc@lix opravu není ten, kdo by měl oznamovat ukončení tohoto webu, zvláště když to udělal bez mého vědomí. Nejenom, že se mě nezeptal, bohužel mi to ani neoznámil.

Chápu, že v očích některých lidí to může vypadat, že tu nic nedělám a nehnu ani prstem. Ale to není tak úplně pravda. Ne každá práce je na první pohled vidět a přesto je potřeba ji udělat. U každých vydaných titulků musím opravovat kódování, převádím je do on-line formátu a přidávám je do on-line přehrávače, přidávám je do Kompletního přehledu a publikuji je ve Steam skupině, kde je i po skončení seriálu stále přes 400 lidí. Stejně tak např. kontroluji komentáře, mažu spam od robotů a kontroluji ty, které zachytil spam filtr.

 

Tedy závěrem – mrzí mě to, jakým způsobem to Sc@lix ukončil. Upřímně tomu ani moc nerozumím. Nevím, proč jsme zde nemohli vydat posledních 11 chybějících titulků společně jako doposud a pak se společně rozloučit.

Každopádně web poběží dál, stejně jako sem postupně dodám chybějící titulky, až vyjdou. Chtěl bych, aby tady byly titulky pro všechny G4 díly MLP seriálu na jednom místě – tak jak to bylo plánováno od začátku.

 

Pokud se podívám na statistiky návštěvnosti (přímo z webserveru – AW Stats), tak si průměrně držíme 2 000 – 3 000 unikátních návštěvníků měsíčně, při špičkách (např. začátek nové série) je to 6 000 – 7 000 unikátních návštěvníků. Nejnavštěvovanější stránkou tohoto webu (kromě stránky úvodní) je stránka Kompletní přehled.

Takže už jen z tohoto důvodu web poběží dál, i když další novinky, kromě chybějících titulků, již nečekejte.

 

Ještě jednou děkuji všem bývalým spolupracovníkům za odvedenou práci.

 

Pro úplnost přidávám původní příspěvek od Sc@lixe:

Konec éry webu MLP Info

 

Nad tímto rozhodnutím jsem přemyšlel dlouho a nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec jsem došel k tomu názoru, že potřeba za fungováním webu MLP Info udělat definitivní tečku.

 

Nejdříve trochu té historie. Na webu jsem začínal někdy v březnu roku 2015, kdy jsem měl na starosti pouze „Přehledy CZ / SK tvorby“. Postupně jsem převzal tvorbu „Denních Přehledů“, když ještě vycházeli, a začal psát první klasické novinky. No až někdy ze začátku roku 2016, jsem převzal pod sebe všechny články a stal jsem adminem celého webu. Nakonec to došlo do té fáze, že jsem prakticky na webu zůstal a stál jsem se tak jediným redaktorem. Byli to určitě nádherné čtyři roky, a chtěl bych tímto mockrát poděkovat jak Foxtrotovy, který mě tehdy do týmu přijal a také samozřejmě Reflymu. Ještě jednou díky. Nyní si tedy určitě řikáte a to jako už jako nebudou vycházet novinky a kde najdu titulky. Nebojte o nic z toho nepřijdete. Web MLP Info mým odchodem sice skončí, ale už mám za něho náhradu, kde budu s publikováním článků pokračovat a kde také naleznete všechny dosud vydané titulky. Chtěl bych to brát také jako takovou symboliku, když s G4 tu také bylo MLP Info a naopak od této doby s G5 a případnými dalšími generacemi by zde měl být nový web. Tímto bych vám chtěl tedy představit nový web, kde od dnešního dne naleznete články a také titulky. Pevně tedy věřím, že si ho oblíbíte stejně jako MLP Info a zachováte nám i tak nadále svou přízeň. Nový web dalstal příhodné jméno „Přátelství je Magické“ a najdete ho na této adrese:

https://pratelstvijemagicke.cz/


Napsat komentář