«

»

Bře 30

Úprava online přehrávače pro sledování poníků

novinka_rainbow_dash_popcorn

Jak si jistě mnozí z vás všimli, tak v Kompletním přehledu chyběly epizody S07E21 a novější. Nyní se dozvíte proč a co jsme změnili.

Celý problém vznikl díky serveru YayPonies, ze kterého primárně bereme nové epizody – pro vytváření titulků, pro odkazy ke stažení a jako zdroj dat pro náš online přehrávač. A v čem je tedy přesně problém?

Aby byl problém správně pochopen, popíšu nejprve jak se přidávají nové epizody na YayPonies (jako příklad slouží epizoda S07E21):

  1. Nejprve přidají epizodu s označením YP-7T-07×21.mkv a YP-1T-07×21.mkv, písmeno „T“ znamená Temporary, tedy dočasné. Je to první (dočasná) verze epizody, která je později odstraněna. Neobsahuje anglické titulky.
  2. Během několika dalších dnů přidají epizodu s označením YP-7R-07×21.mkv a YP-1R-07×21.mkv, písmeno „R“ znamená Raw, tedy základní. Je to základní verze epizody, která již obsahuje anglické titulky. Obvykle se jedná o finální verzi, právě na ni odkazujeme z našeho webu.
  3. Po několika dalších dnech až týdnech je posledním krokem přidání epizody s označením YP-7LQ-07×21.mp4, písmena „LQ“ znamenají Low Quality, tedy nízká kvalita. Tyto LQ epizody používáme pro náš online přehrávač.

První problém je v tom, že do dnešního dne neexistují epizody S07E24 – S07E26 v „R“ verzi, pouze jako dočasné „T“ verze.
A druhý problém je v tom, že neexistují epizody S07E21 – S08E02 v LQ verzi, tedy je nelze přehrát v online přehrávači.

Během zimy jsem psal na YayPonies postupně tři nebo čtyři e-maily se žádostmi o doplnění těchto epizod na jejich web. Ani jednou jsem se bohužel nedočkal odpovědi. Doufal jsem, že chybějící epizody doplní se začátkem nové, 8. série. Ani to se však nestalo…

 

 

Protože nemohu ovlivnit stav epizod na YayPonies, tak doufám, že tato úprava udělá radost alespoň některým z vás. Podle statistik k nám návštěvníci chodí nejčastěji právě z prohlížeče Google Chrome a snad budete mít i dostatečně rychlý internet…

 

 


Napsat komentář