«

»

Zář 23

Zamyšlení proč by jste měli zajít na My Little Pony Film do kina

Na Equestria Daily vyšel velmi zajímavý názorový článek, který velice zajímavým způsobem shrnuje to, proč by jste na My Little Pony Film měli zajít do kina a ne ho shlédnout na nějakém livestreamu, případně kinoripu…apod.

Není žádným tajemstvím, že nebýt internetu, tak by MLP nezaznamenalo tak velký vzestup. A nemáme teď pouze na mysli to, že se o seriál začali zajímat dospělejší diváci, ale také to, jak jednoduché se bylo k samotnému seriálů dostat. Nevím koho v Hasbru napadlo jít touto cestou, ale oproti všem ostatním hlavním producentům animovaných seriálů, bylo Hasbro vždy velice laxní ke stahování a zakazování livestreamu epizod. Hasbro má každou sobotu na internetu seznam který je velice lehce k nalezení, a za celou dobu  stáhli pouze dva nebo tři kanály. A my všichni víme že oni se dívají…

Jednoduše není možné, aby se HUB/Discovery Family podařilo rozšířit poníky tak daleko jen díky tomu, že by se vysílali v televizi, protože je všeobecně známo, a netýká se to jen Ameriky, že předplatné u klasických kabelovek klesá. Pro společnost která se zabývá převážně prodejem hraček, by bylo samo o sobě noční můrou rozšířit vědomí o značce mimo svou skupinu. Někde v tomto řetězu vedení, ale nějakému geniálnímu člověku došlo, že zakazovat pirátské kopie vlastně značku poškozuje, namísto aby jí pomáhalo – a tak jsme teď tady o sedm let později.

Ačkoliv se snaží potírat uploady celých epizod na Youtube, jdou na to stále ještě velice vlažně. Videa většinou dosáhnou 600 tisíc až jednoho milionu shlédnutí, než metaforická gilotina konečně dopadne. To je obrovské množství lidí. Společnost ví že musí ochraňovat svou značku  pro služby jako je Netflix, Amazon Video a iTunes, ale dělají to tak, že stále umožňují  celému světu sledovat seriál prakticky okamžitě a v téměř perfektní kvalitě.

A tady přichází ke slovu film. Stejně jako s ostatními Hollywoodskými trháky, by měl být k dispozici na internetu během dne nebo dvou po odvysílání v kině. Ale tento film není jen o prodeji hraček samotných. Ačkoliv hodnocení sledovanosti seriálu samotného můžou být podprůměrné, Film v každém případě musí  dopadnout lépe. musíme pomoci vystřelit prodeje tak jako jsme to neudělali nikdy v minulosti. Toto je naše šance ukázat jim, že si seriál opravdu zaslouží tučný rozpočet, který se mu dostává. (poznámka: jedna epizoda seriálu by měla údajně vyjít na něco kolem 220 tisíc dolarů). Dobrý film a dobré hodnocení může znamenat jediné, lepší budoucnost značky a seriálu samotného.

Bohužel se nemůžeme spolehnout pouze na non-pony zdroje, že vypumpují hype až na půdu. Trailery na Youtube jsou bohužel pravidelně bombardovány hatery a dokonce i web Rotten Tomatoes mu zatím dali pouze 67% v položce „měli byste vidět“. Věci jako jsou tyhle jsou ale v moderním internetovém věku velice důležité. Matky hledající family friendly film, který by mohly navštívit se svými ratolestmi ho díky tomu mohou přejít aniž by mu věnovaly větší pozornost. Naštěstí se film dostává do kin v týdnu našlapaném převážně filmy pro dospělé, ale Lego Ninja-go je v odstupu jen několika týdnů a rozhodně bude o sledovanost v této věkové kategorii soupeřit.

Takže stejně jako Sethisto, autor původního článků, vás všechny moc prosím, pokud je to jen trochu možné, přejděte pirátským streamům a zajděte na film do kina. Tak jako Sethisto, ani já nevím jak dobrý film bude, kromě trailerů a hypu který se mu zatím dostává, ale pokud byl někdy čas utratit nějaké peníze za poníky – je to rozhodně teď. Pokud máte pocit že by bylo divné jít na film sám/sama najděte si lokální skupinu, nebo vytvořte svou vlastní.

Pokud nemáte možnost na film jít vůbec, je to samozřejmě v pořádku. Toto je pouze prosba pro ty kteří tu možnost mít budou.

Udělejme z filmu úspěšný trhák. MLP je stále velice aktuální, takže Hasbro mu pravděpodobně nestrhne razantně rozpočet, pokud si film nepovede úplně dobře, ale pokud uvidí že ano, rozhodně to Hasbru řekne že se vyplatí napumpovat do značky další peníze jako do dlouhodobé investice.

 

Za překlad článků bych chtěl moc poděkovat Inlustrisovi

Zdroj: Equestria Daily


6 comments

Skip to comment form

 1. osm70

  Jak už jsem psal na EQD, česky se na to dívat nebudu.

  1. Anonym

   Souhlasim ta čeština mě ubíjí

 2. romanc

  Zatim to dle distributora vypada ze film bude pouze v ceskem zneni viz https://storage.cinemaware.eu/katalogy/images/e/9/e9ecbb22-83f2-11e7-9a4b-000c29a578f8.pdf takze ja velmi vaham zda jit na ceskou verzi (zatim to je spis pro ne)

 3. birdybird

  Tak co? Máme nějakou lokální skupinu v Brně?

 4. Thelvaenir

  Hmm já to vidím podobně pokud najdu kino kde budou dávat film v angličtině s titulky tak určitě půjdu ale na český dabink se netěším. Nevím zda půjdu na film s českým dabinkem.

 5. leallka28

  Zdravím, nebudu se vyjadřovat k článku jako jindy, jen bych chtěla upozornit na chybu v nadpise ‚by jste‘ (správně tedy má být ‚byste‘). Taky dělám chyby a beru plně v potaz, ale tohle mi vyloženě bije do očí. Děkuji!

Napsat komentář