Oficiální stránka: http://mumble.sourceforge.net/
Stáhnutí klienta: http://sourceforge.net/projects/mumble/files/latest/download (verze pro Android zde nebo zde)
Nastavení připojení:
Adresa: mumble.mlpinfo.cz
Port: 64739
URL pro rychlé připojení: mumble://mumble.mlpinfo.cz:64739/?version=1.2.2
Co je Mumble? Mumble je hlasový komunikátor podobný např. TeamSpeaku či Ventrilu. Je ovšem free, open source a nevyžaduje žádné registrace ani nic podobného.
Připojíte se k serveru, zvolíte místnost a můžete komunikovat. Umí tedy hlasovou komunikaci, chat, soukromý chat, avatary, nepovinné registrace nicků jedním kliknutím (proti krádeži) a další věci.
Po stažení doporučuji spustit audio průvodce (Configure -> Audio Wizard), kde si nastavíte postupně vše důležité – hlasitost sluchátek, mikrofonu, kvalitu, a hlavně mluvení na stisk klávesy (Push-To-Talk – při mluvení se drží klávesa).
Ale není se čeho bát, je to jednoduché, většinou stačí jen Next, Next, Next. Režim aktivace hlasem (Voice Activity) je samozřejmě také podporován.
Poté nakonfigurujete připojení (Server -> Connect -> Add New) – vyplníte formulář podle údajů výše a zvolíte si nick.