«

»

Led 04

Jak HungZy Belle zažehl(a) lokální fandom

Článek shrnující aktivitu fandomu okolo HungZy Belle – crossplayi, který původně vznikl jako soukromý vtip, ale velmi brzy překročil hranice úzké skupinky bronies.

O co přesně šlo?

Na Skype skupině občas vtipkujeme o trapných cosplayích, které mají uvést toho druhého do rozpaků a nás ostatní pobavit. O Vánocích taková diskuze nastala a já dostala nápad – udělat rychlou fotomontáž, aby se vtip stal reálnějším! Cílem se stal mimo jiné brony cosplayer HungZy.

A já mu to zákeřně vložila na zeď:

clanek_o_HungZy_Belle

(původní cosplay je od skvělé cosplayerky Jia*Jem)

 

Tady vše začalo nabírat obrátek. V záplavě nevěřících a pobavených komentářů se začaly objevovat výzvy k tomu, aby cosplay provedl a pod velkým tlakem, červený až za ušima, se cosplayer (nebo již crossplayer?) HungZy podvolil.

 

Jak to pokračovalo?

Pro vyšší viditelnost aktivity (a zejména pro pobavení) jsem večer 25.12. založila vlákno na lokálním fóru a vyzvala několik přátel k aktivitě a jak jsem zjistila, s výzvou k akci jsem v tom nebyla sama. Mezi přibližně 60 – 70 pobavených bronies se 20 lidí se aktivní zúčastnilo na tvorbě fanouškovského obsahu, nabídkou pomoci či peněžním darem. 

 

Byli to tito lidé:

Anemonis DoThi Mayshi
Baterka Frolda Minetex
BronyVNCZ FrosterDune Radmen
Cwossie ithil thesecret1
czAdamV IvoryKeysADSR To Możeona
Dawnflash Katie Zmok
Discordian Light  

 

Chtěla bych vyzdvihnout zejména 15 kousků unikátní tvorby. Vytvořit unikátní obsah jen pro podporu cosplay/crossplay je šokující, ale v tom nejpříjemnějším slova smyslu.

 

Vzniklo tedy:

9 obrázků 1 Facebook stránka 1 astronomické konstelace
1 fanouškovská fikce 1 audio jingle 1 hypnóza
1 webová stránka 1 předubbování písničky 1 meme

 

Na finančních darech se vybralo 482 Kč a dalších 300 Kč bylo ihned použito dárkyní na objednání paruky přímo pro crossplay. Jen po finanční stránce podporovatelé tedy pomohli částkou 782 Kč. Zajímavostí je, že původní vlákno na fóru mělo průměrně 500 shlédnutí denně během prvních 5 dní, poté se shlédnutí začaly zmenšovat.

 

Co si z toho odnést?

Jeden týden, tolik obsahu a takový rozruch. Proč si myslím, že se tak stalo, když se po ostatních aktivitách slehne voda?

  • Lidé znali HungZyho a původní fotomontáž je přivedla ke smíchu
  • Nikdy se zde neobjevil takový úsměvný, trapný, ale i roztomilý crossplay
  • Bronies, které jsem znala jsem vyzvala k akci – nechtěla jsem nic, na čem stráví spoustu času, ale chtěla jsem, aby se zapojili a stali se taky součástí HungZy Belle
  • Dostali jasné instrukce jak pomoct toto vše uskutečnit – nakreslit art, složit muziku, udělat video, přiložit kopýtko k dílu nebo přispět  :-)

A HungZy Belle začala žít vlastním životem. Lidé se dále přidávají sami od sebe a tvoří.

 

HungZy Belle se objeví na Galacon 2016

www.hungzybelle.eu | Vlákno s obsahem

 

Za napsání článků bych chtěl moc poděkovat Luna May Shirley.


Napsat komentář