«

»

Dub 17

Nový způsob sledování poníků online

novinka_rainbow_dash_popcorn

Jak si jistě mnozí z vás všimli, tak nám postupně mizí nahrané epizody z DailyMotion. Přesně z tohoto důvodu jsme přestali používat YouTube, ale nyní se stejný problém objevuje i na DailyMotion. Navíc po smazání epizody dané video i rovnou zablokují, takže ho již ani nemůžeme nahrát znova.

Hledali jsme řešení, jak umožnit sledování online epizod s českými titulky, ale ať bychom vybrali víceméně jakoukoliv náhradu za DailyMotion, tak bychom se časem dostali do stejných problémů. Proto se naše pozornost obrátila k možnosti streamování epizod přímo z YayPonies.

Protože v jednoduchosti je krása, tak jsem se nakonec rozhodl vytvořit úplně jednoduchý HTML 5 přehrávač, který bude přehrávat epizody přímo z YayPonies a přidá k nim naše české titulky. Problém nastal u uživatelů s pomalým internetem – epizoda se prostě nestíhala načítat dost rychle. To se ale vyřešilo nakonec tím, že se z YayPonies používá tzv. „Low Quality“ verze, která je srovnatelná cca s kvalitou dílů nahraných na YouTube a DailyMotion.

K přehrávání tedy stačí jakýkoliv prohlížeč, který podporuje HTML 5, zkoušel jsem to v nejnovějším prohlížeči Chrome a Firefox. Co se internetu týká, tak jsem to testoval na internetu 4, 6 a 8 MBit/s a epizody se přehrávaly bez problémů. Takže by měl stačit i obyčejný ADSL internet.

Dále jsme upravili všechny online odkazy na stránce Kompletní přehled, takže nyní již všechny díly odkazují na nový přehrávač. V přehrávači bude možné sledovat nový díl jakmile se splní dvě podmínky – nahrají LQ verzi na YayPonies a my vydáme české titulky.

Závěrem bych měl menší poznámku: Z nějakého důvodu vytvořil autor 1. sérii v LQ verzi z australské (AU) verze epizod. Naše titulky jsou ale časované na americkou (US) verzi, takže se může stát, že v některých částech epizod nebudou titulky úplně přesně sedět. Časem to přečasujeme a od 2. série by to mělo být v pořádku…

 

 


1 comment

  1. fang

    Chválím za HTML5 video, co se týče hostingu videí možná by stálo za zkoušku https://www.bitchute.com/ což je video portál s integrovaným https://webtorrent.io/ .

Napsat komentář