Epizody

1. série2. série3. série4. série5. série6. série
Náhodná epizodaEpizody online/ke stažení

 

 

Náhodná epizoda

 

epizoda_nahodna

S??E??
Náhodná epizoda

Nevíte jakou epizodu si máte pustit? Zkuste si nechat poradit!

Nahoru

 

 

1. série

 

epizoda_s01e01

S01E01
Friendship is Magic (1. část)

Twilight objevuje hrozbu z návratu Nightmare Moon. Následně je poslána princeznou Celestií do Ponyvillu, aby dohlédla na přípravu oslavy letního slunovratu a našla si nějaké přátele.
 
epizoda_s01e02

S01E02
Friendship is Magic (2. část)

Nightmare Moon uniká ze svého vězení na měsíci a chce zahalit celou Equestrii do věčné noci. Twilight a její noví přátelé se snaží najít Elementy harmonie a pomocí nich ji zastavit.
 
epizoda_s01e03

S01E03
The Ticket Master

Twilight obdrží od princezny Celestie lístky na Grand Galloping Gala a všechny její kamarádky by rády šli s ní. Co bude ale dělat, když přátel je pět a lístky jen dva?
 
epizoda_s01e04

S01E04
Applebuck Season

Ve Sweet Apple Acres nastává čas na sklizeň úrody jablek. Naneštěstí je Big McIntosh zraněný, a tak se Applejack rozhodne, že celý sad sklidí sama. Brzo se však ukáže, že je to nad její síly.
 
epizoda_s01e05

S01E05
Griffon the Brush Off

Rainbow Dash a Pinkie Pie najdou společnou řeč v tropení si vtípků z ostatních poníků. Nejen pro Pinkie však zábava končí, když se objeví stará kamarádka Rainbow Dash, Gilda, která začne téměř šikanovat ostatní poníky.
 
epizoda_s01e06

S01E06
Boast Busters

Do Ponyvillu přichází jednorožec, představující se pod jménem „The Great and Powerful Trixie“. Prohlašuje se za nejvýznamnějšího poníka v Equestrii a přemožitelku samotné Ursy Major. Problém nastává, když Ursa Major dorazí do Ponyvillu.
 
epizoda_s01e07

S01E07
Dragonshy

Nad Equestrií se pomalu začíná šířit kouř od spícího draka. Poníci se ho musí zbavit dříve než se situace stane kritickou. Fluttershy má zkušenosti se zvířaty a je nejlepší šancí jak přesvědčit draka k odchodu, ale má strach.
 
epizoda_s01e08

S01E08
Look Before You Sleep

Applejack a Rarity jsou nuceny kvůli silné bouřce přečkat noc u Twilight v knihovně. Ta využije příležitosti a uspořádá pyžamovou party. Jak to ale bude probíhat, když mezi Applejack a Rarity panují silné neshody?
 
epizoda_s01e09

S01E09
Bridle Gossip

V Ponyvillu se objevuje tajemná zebra, které se všichni bojí. Panují o ní různé řeči a pomluvy. Twilight na ně ale nedá, rozhodne se zebru sledovat a zjistit co je skutečně zač.
 
epizoda_s01e10

S01E10
Swarm of the Century

Fluttershy nalézá blízko Everfree Forest neznámého malého roztomilého tvora a rozhodne si ho nechat. Tvor se však nekontrolovatelně rozmnožuje a zanedlouho začne vzniklý roj pustošit město.
 
epizoda_s01e11

S01E11
Winter Wrap Up

Twilight se těší na svůj první zimní úklid, aby mohla pomoci ostatním poníkům. Naneštěstí nemůže nikde najít práci, která by jí vyhovovala. Co ale teprve, když se plán úklidu začne hroutit, kvůli špatné organizaci?
 
epizoda_s01e12

S01E12
Call of the Cutie

Apple Bloom je už poslední ve třídě kdo ještě nemá znaménko a ještě ke všemu se bude konat oslava na počet znaménka Diamond Tiary. Snaží se tedy do té doby své znaménko různými způsoby získat.
 
epizoda_s01e13

S01E13
Fall Weather Friends

Applejack a Rainbow Dash se rozhodnou změřit síly v soutěži Iron Pony, aby dokázaly kdo je lepší atlet. Budou si ale schopny udržet sportovní chování?
 
epizoda_s01e14

S01E14
Suited For Success

Rarity by chtěla ušít svým kamarádkám šaty na Grand Galloping Gala. Problém nastává, když si všichni vymyslí své vlastní požadavky a nenechají Rarity žádnou uměleckou volnost.
 
epizoda_s01e15

S01E15
Feeling Pinkie Keen

Twilight zjišťuje, že Pinkie Pie má neobvyklou a naprosto nelogickou schopnost, vycítit bezprostřední budoucnost. Nesmíří se s vysvětlením, že je to „prostě Pinkie Pie“ a rozhodne se pro vědecký výzkum.
 
epizoda_s01e16

S01E16
Sonic Rainboom

Rainbow Dash se připravuje na soutěž Nejlepší mladý letec a učí Fluttershy jak správně fandit. Nakonec se díky kouzlu Twilight do Cloudsdale dostanou všechny její kamarádky. Problém nastane, když se Rarity rozhodne také zúčastnit soutěže.
 
epizoda_s01e17

S01E17
Stare Master

Rarity nemůže kvůli zakázce nechat přespat Cutie Mark Crusaders u sebe, a tak se Fluttershy nabídne, že to zvládne. Vše probíhá dobře až do té doby, než se CMC rozhodnou sledovat jednu ze slepic do lesa Everfree.
 
epizoda_s01e18

S01E18
The Show Stoppers

Cutie Mark Crusaders se rozhodnou získat svá znaménka v talentové soutěži. Naneštěstí si při přípravě svého vystoupení doslova prohodí role, dělají to co neumí a podle toho také vypadá následné představení.
 
epizoda_s01e19

S01E19
A Dog and Pony Show

Rarity a Spike hledají novou zásobu drahokamů. Během hledání je však přepadnou Diamond Dogs, kteří unesou Rarity ve snaze donutit ji, aby pro ně hledala drahokamy. Brzy však zjistí, že Rarity je dáma a není zvyklá na hrubé zacházení.
 
epizoda_s01e20

S01E20
Green Isn’t Your Color

Do Ponyvillu přijíždí Photo Finish, známá fotografka. Rarity vycítí příležitost a chce jí ukázat své nové šaty. Co se ale stane, když Photo Finish neprojeví zájem o Raritiny šaty, ale o Fluttershy jako modelku.
 
epizoda_s01e21

S01E21
Over a Barrel

Poníci jedou do Appleloosa, aby pomohli Applejack přesadit její strom Bloomberg. Plány se ale změní, když se dostanou doprostřed konfliktu mezi osadníky města a domorodým kmenem bizonů.
 
epizoda_s01e22

S01E22
A Bird in the Hoof

Princezna Celestia přijede do Ponyvillu na návštěvu a vezme s sebou i svého mazlíčka, ptáčka Philomenu, která se zdá být ve zuboženém stavu. Fluttershy si toho všimne a vezme ji domů, aby se o ni postarala. Nejde to ale tak hladce jak čekala.
 
epizoda_s01e23

S01E23
The Cutie Mark Chronicles

Cutie Mark Crusaders se chtějí zeptat našich hlavních hrdinek, jak získaly svá znaménka. Čeká je dlouhá cesta, hodně příběhů a jedno velké odhalení, než se konečně dozví celou pravdu.
 
epizoda_s01e24

S01E24
Owl’s Well That Ends Well

Twilight se sprátelí se sovou Owlowiscious, která se stane jejím druhým osobním asistentem. To se nelíbí Spikovi a odmítá se s tím smířit.
 
epizoda_s01e25

S01E25
Party of One

Pinkie Pie ráda pořádá oslavy, ale problém nastává, když na jedné její oslavu její přátelé nedorazí. Vyšetřuje jejich výmluvy a nakonec si chybně vydedukuje, že ji její přátelé už nemají rádi, což ji přivádí na pokraj šílenství.
 
epizoda_s01e26

S01E26
The Best Night Ever

Twilight a její přátelé navštíví Grand Galloping Gala a každý z nich má svoji vlastní představu jak stráví večer. Naneštěstí se jejich očekávání nenaplní a vše vypadá na tragické zklamání.

Nahoru

 

 

2. série

 

epizoda_s02e01

S02E01
The Return of Harmony (1. část)

Discord, duch chaosu a disharmonie, se ozvobozuje ze svého uvěznění v kameni a začíná šířit po Equestrii zmatek a chaos. Celestia chce, aby poníci použili znovu Elementy harmonie. Problém nastane, když zjistí, že Elementy už nejsou na svém místě.
 
epizoda_s02e02

S02E02
The Return of Harmony (2. část)

Twilight a její přátelé selhali. Nenašli Elementy harmonie, neporazili Discorda a kromě Twilight už všichni podlehli jeho kouzlu. Zoufalá Twilight hledá způsob jak vše napravit, ale marně. Sama se vzdává a odchází. Je ještě vůbec nějaká naděje?
 
epizoda_s02e03

S02E03
Lesson Zero

Twilight zjišťuje, že zapomněla tento týden napsat svůj pravidelný dopis princezně Celestii. Když nenajde žádný problém, o kterém by mohla napsat, rozhodne se ho sama způsobit pomocí kouzla, což se jí velmi rychle vymkne kontrole.
 
epizoda_s02e04

S02E04
Luna Eclipsed

Na oslavu Nightmare Night dorazí i princezna Luna, aby se podívala jak se daří jejím poníkům. Kvůli jejímu zastaralému vystupování se jí ale poníci bojí. Twilight se rozhodne, že princezně pomůže, aby se dokázala začlenit do společnosti.
 
epizoda_s02e05

S02E05
Sisterhooves Social

Sweetie Belle se všemožně snaží pomáhat své starší sestře, ale na co sáhne, to zkazí. Rarity už toho má dost, což vyústí až v hádku mezi oběma sestrami a odchodem Sweetie Belle. Rarity si až pozdě si uvědomuje, jak velkou chybu udělala.
 
epizoda_s02e06

S02E06
The Cutie Pox

Apple Bloom je na návštěvě u Zecory kvůli lektvaru na svůj zlomený zub. Je nešťastná, že stále nemá svoje znaménko, když zahlédne květinu „Touha srdce“. Vzápětí se objevuje v Ponyvillu i se svým nově získaným znaménkem.
 
epizoda_s02e07

S02E07
May the Best Pet Win!

Rainbow Dash si uvědomuje, že jako jediná ještě nemá mazlíčka. Ale protože ona je ta nejlepší, tak to samé požaduje i od svého budoucího zvířecího společníka. Uspořádá tedy soutěž, během které si ale uvědomí, že být ten nejlepší neznamená být ten nejvěrnější.
 
epizoda_s02e08

S02E08
The Mysterious Mare Do Well

Rainbow Dash zachraňuje několik poníků z nebezpečí, což ji vynese na pozici Ponyvillského hrdiny. Ztrácí přitom ale jakoukoliv skromnost. Na scéně se také objevuje nová hrdinka Mare Do Well, která je chováním úplný opak Rainbow Dash.
 
epizoda_s02e09

S02E09
Sweet and Elite

Rarity se dostává do Canterlotu, kde potkává místní smetánku a přátelí se s ní. Dokonce jim dává přednost, před vlastními přáteli. Co ale udělá, když se Canterlostká zahradní slavnost a narozeninová oslava Twilight konají ve stejnou dobu a na stejném místě?
 
epizoda_s02e10

S02E10
Secret of My Excess

Spike zažívá své první narozeniny v Ponyvillu a ostatní poníci mu dávají dárky. Nejprve je docela překvapený, ale později toho začne zneužívat a touží po více a více věcech. To ho magicky změní v monstrum, které začne drancovat Ponyville.
 
epizoda_s02e11

S02E11
Hearth’s Warming Eve

Twilight a její přátelé účinkují v divadelní hře o založení Equestrie. Kdysi dávno, ještě před nástupem princezny Celestie a princezny Luny, všechny rody poníků společně spolupracovali. Pak ale přišla zima a s ní i nepřátelství.
 
epizoda_s02e12

S02E12
Family Appreciation Day

Na škole kam chodí Apple Bloom probíhá Family Appreciation Day. Každý si má přivést člena své rodiny a ten bude prezentovat své životní zkušenosti a rady. Ale Applejack nemůže přijít a Apple Bloom se bojí, že ji Granny Smith ztrapní.
 
epizoda_s02e13

S02E13
Baby Cakes

Pinkie Pie si ráda hraje s dvojčaty pana a paní Cakové a tak je nadšena, když ji požádají, aby je hlídala. Pinkie Pie si ale neuvědomila, že hlídání není jen hraní, ale také pořádná práce, o čemž se brzy sama přesvědčí.
 
epizoda_s02e14

S02E14
The Last Roundup

Applejack se účastní soutěže Equestria Rodeo a je si tak jistá svým vítězstvím, že slibuje dát vyhrané peníze na opravu ponyvillské radnice. Následně ale píše dopis, že už se nikdy nevrátí zpět do Ponyvillu.
 
epizoda_s02e15

S02E15
The Super Speedy Cider Squeezy 6000

Flim a Flam cestují po Equestrii a prodávají cider vyrobený v jejich stroji. V Ponyvillu vyzvou rodinu Applových k soutěži ve výrobě cideru, přičemž poražený bude muset opustit Ponyville, ale když soutěž začne, pro rodinu Applových to nevypadá vůbec dobře.
 
epizoda_s02e16

S02E16
Read It and Weep

Rainbow Dash musí po nešťastné nehodě ležet v nemocnici. Neustále se tam ale nudí a tak začne dokonce číst knížku, kterou ji doporučí Twilight, což předtím vytrvale zavrhovala a zesměšňovala. Jaké je to pro ni ale překvapení, když se jí čtení začne líbit.
 
epizoda_s02e17

S02E17
Hearts and Hooves Day

Cutie Mark Cusaders zjišťují, že jejich učitelka, slečna Cheerlie, nemá žádného výjimečného poníka. Ve snaze pomoci jí, vytvoří lektvar lásky a snaží se ji dát dohromady s Big Macem. Až pozdě zjistí, že takhle pravá láska nefunguje.
 
epizoda_s02e18

S02E18
A Friend in Deed

Do Ponyvillu přichází Cranky Doodle Donkey a Pinkie Pie se s ním marně snaží skamarádit. Z nějakého důvodu nestojí o společnost, je smutný, zahořklý a chce být sám. Pinkie se ale nevzdává a chce mu pomoct.
 
epizoda_s02e19

S02E19
Putting Your Hoof Down

Fluttershy je vždy tichá, skromná a plachá, což má bohužel za následky, že ji ostatní poníci často vůbec nerespektují. Navštíví proto lekci asertivity minotaura Iron Willa. Nadšení jejích přátel však rychle zmizí, když to z ní udělá zlého hrubiána.
 
epizoda_s02e20

S02E20
It’s About Time

Twilight navštíví z budoucnosti same sebe, aby předala varování. O co se jedná už říct nestihne a tak současná Twilight dělá vše proto, aby zabránila čemukoliv co se může stát. Co ale nezkusí, je nechat věcem volný průběh a nestresovat se.
 
epizoda_s02e21

S02E21
Dragon Quest

Spike má krizi identity. Neví vlastně ani odkud pochází a nejbližší rodina je pro něj Twilight, přestože on je drak. Rozhodne se tedy prozkoumat svůj původ, připojit se k Velké dračí migraci a poznat ostatní draky.
 
epizoda_s02e22

S02E22
Hurricane Fluttershy

Rainbow Dash tvrdě shání a trénuje všechny pegase, aby dokázali vytvořit dostatečně silné tornádo pro dopravu vody z místního rezervoáru do Cloudsdale. Jediná Fluttershy má strach a nechce se zúčastnit. Překoná sama sebe, když ji budou ostatní potřebovat?
 
epizoda_s02e23

S02E23
Ponyville Confidential

Cutie Mark Crusaders znovu nachází potenciální způsob jak získat svá znaménka. Začnou psát bulvární články do novin o ponících z Ponyvillu. Způsobují tím všem mnohé nepříjemnosti, dokonce i svým blízkým. Pochopí jaké následky má jejich jednání?
 
epizoda_s02e24

S02E24
MMMystery on the Friendship Express

Do Canterlotu se přepravují vlakem dezerty pro Národní soutěž dezertů. Když je jeden nich z části sněden, zahajuje Pinkie a Twilight vyšetřování. Podaří se jim nalézt pravého viníka?
 
epizoda_s02e25

S02E25
A Canterlot Wedding (1. část)

Bratr Twilight, Shining Armor, si má brát princeznu Cadance. Twilight je nejprve nadšená, protože Cadance byla v minulosti její chůva, ale později zjišťuje, že se Cadance změnila. Nyní je zlá, sobecká a panovačná, přičemž předstírá pravý opak.
 
epizoda_s02e26

S02E26
A Canterlot Wedding (2. část)

Twilight odhaluje pravdu o princezně Cadance. Falečná Cadance si právě bere jejího bratra, zatímco pravá Cadance byla celou dobu uvězněná v Canterlotských kobkách. Podaří se Twilight zastavit falešnou Cadance, ať už plánuje cokoliv?

Nahoru

 

 

3. série

 

epizoda_s03e01

S03E01
The Crystal Empire (1. část)

Tisíc let trvalo, než se zlomilo kouzlo, které vymazalo Crystal Empire z existence. Nyní se Crystal Empire vrátilo a Twilight Sparkle a její kamarádky musí spěchat k jeho obraně před králem Sombrou, krutovládcem, jehož vláda přinesla říši mnoho utrpení.
 
epizoda_s03e02

S03E02
The Crystal Empire (2. část)

Honba za křišťálovým srdcem pokračuje a ochranná magie princezny Cadance stále slábne. Podaří se Twilight vlastními silami zachránit Crystal Empire a uspět tak ve svém testu?
 
epizoda_s03e03

S03E03
Too Many Pinkie Pies

Když by jeden nejraději dělal sto věcí najednou, nejradši by měl pár svých kopií, aby to všechno dokázal zvládnout. V magickém světě poníků ale může takové přání dopadnout všelijak. Své se o tom dozví i Pinkie, které je i za normálních okolností všude plno.
 
epizoda_s03e04

S03E04
One Bad Apple

Do města přijíždí Baba Seed, sestřenice Apple Bloom, ale její chování není takové, jaké CMC předpokládaly. Naštěstí si právě včas uvědomí, že i tyran může být jen obětí tyranie a trocha pomoci a magie přátelství je někdy vše, co poník potřebuje.
 
epizoda_s03e05

S03E05
Magic Duel

Když se do Ponyvillu vrací Trixie, je jasné, že to znamená problémy. Trixie vyzve Twilight k magickému souboji a poražená Twilight je nucena opustit Ponyville i své přátele. Naštěstí je tu ještě Zecora, jejíž moudrost a znalosti magie, pomohou dát věci do pořádku.
 
epizoda_s03e06

S03E06
Sleepless in Ponyville

Když se během výletu začnou vyprávět strašidelné historky u táborového ohně, Scootaloo předstírá odvahu a nebojácnost, aby se vyrovnala Rainbow Dash. Brzy však pozná, že každý má své obavy a noční můry a každý by se jim měl naučit čelit.
 
epizoda_s03e07

S03E07
Wonderbolts Academy

Když Rainbow Dash dostane pozvání k výcviku do Wonderbolt Academy, je to pro ni splněný sen. Setkává se tam s Lightning Dust, jejíž nevybíravé metody sklízí úspěch a uznání. V Rainbow Dash tak sílí pochyby, jestli opravdu chce, aby se její sen splnil.
 
epizoda_s03e08

S03E08
Apple Family Reunion

Opět se blíží každoroční setkání rodiny Applových a Applejack je poprvé pověřena organizací celé akce. Applejack se svého úkolu zhostí svědomitě, ale někdy je rodinná pohoda přeci jen více, než nabitý program.
 
epizoda_s03e09

S03E09
Spike at Your Service

Když se Spike dostane v uvolněném balonu do hlubin Everfree Forest, už si myslí, že je s ním konec. Naštěstí ho najde a zachrání Applejack, které se Spike snaží svůj dluh splatit. Někdy je však přílišná snaha o pomoc spíše na škodu než k užitku.
 
epizoda_s03e10

S03E10
Keep Calm and Flutter On

Z příkazu princezny Celestie má dostat poražený padouch Discord druhou šanci. Ale bude někdo ochotný vzít si ho na starost? A bude se Discord vůbec chtít polepšit?
 
epizoda_s03e11

S03E11
Just for Sidekicks

Twilight a její kamarádky jsou povolány do Crystal Empire, aby pomohly s přípravou Equestrijských her. Ale kdo se v jejich nepřítomnosti postará o jejich domácí mazlíčky? Naštěstí je tu Spike, který se (za malou úplatu) ochotně nabídne.
 
epizoda_s03e12

S03E12
Games Ponies Play

Crystal Empire má úžasnou příležitost pořád příští Equestrijské hry. Z toho důvodu tam míří i Twilight Sparkle a její kamarádky, jejichž úkolem je udělat dobrý dojem na inspektorku. Ne všechno však jde vždy podle plánu.
 
epizoda_s03e13

S03E13
Magical Mystery Cure

To, že s kouzly není radno si zahrávat, je známá věc. Když ale Twilight dostane za úkol dokončit Star Swirlovo zaklínadlo, věci naberou nečekaný spád. Kouzlo totiž přehází osudy nositelek Elementů harmonie, kromě Twilight samotné. Je tak jen na ní, aby vše napravila.

Nahoru

 

 

4. série

 

 epizoda_s04e01

S04E01
Princess Twilight Sparkle
(1. část)

Twilight si zvyká na svoji novou pozici princezny a učí se používat svá křídla. Náhle ale obě princezny beze stopy zmizí a Ponyville je napaden rostlinami z Everfree Forest. Twilight má nyní jako princezna zodpovědnost za záchranu Ponyvillu a nalezení princezen.
 
 epizoda_s04e02

S04E02
Princess Twilight Sparkle
(2. část)

Twilight pomocí lektvaru od Zecory prozkoumává důležité okamžiky z života princezen a objevuje tak Strom harmonie, který se zdá být jejich jedinou nadějí. Cesta k němu ale vede přes Everfree Forest.
 
epizoda_s04e03

S04E03
Castle Mane-ia

Twilight se vydává do starého hradu princezen, aby tam nalezla nějaké informace o Stromu harmonie. Rarity a Fluttershy tam hledají starověké tapiserie. Rainbow Dash a Applejack chtějí v hradu dokázat, kdo je statečnější. Nějaká bytost je ale sleduje. Jsou snad příběhy o Poníkovi stínů pravdivé?
 
epizoda_s04e04

S04E04
Daring Don’t

Rainbow Dash se nemůže dočkat dne vydání nové knihy o Daring Do. Poté co se datum vydání posunuje, bere věci do vlastních kopyt a vydává se přímo za autorkou, kde ji o své oblíbené hrdince, Daring Do, čeká šokující zjištění.
 
epizoda_s04e05

S04E05
Flight to the Finish

Blíží se Equestrijké hry a vlajkonoši se stane pouze ta skupina poníků, kteří předvedou nejlepší vystoupení. Cutie Mark Crusaders mají vítězství na dosah, ale Scootaloo se rozhodne, že chce předvést více, než jen jízdu na koloběžce. Něco co ještě nikdy nedokázala.
 
epizoda_s04e06

S04E06
Power Ponies

Při renovaci starého hradu princezen není pro Spika jako obvykle žádná práce, a tak si v ústraní začne číst svůj oblíbený komiks. Ten je naneštěstí očarovaný, a tak po přečtení malé poznámky jsou do něj všichni přeneseni. Aby se dostali zpět, musí porazit zdejšího super padoucha.
 
epizoda_s04e07

S04E07
Bats!

Sweet Apple Acres je napadeno ovocnými upíry. Applejack se jich chce zbavit, zatímco Fluttershy jim chce zřídit rezervaci. Na nátlak ostatních Fluttershy svoluje k použití svého Pohledu, aby mohla Twilight upíry proměnit svým kouzlem. Něco se však stane hrozivě špatně.
 
epizoda_s04e08

S04E08
Rarity Takes Manehattan

Rarity cestuje i se svými přáteli do Manehattanu, kde se koná módní soutěž. Rarity je kvůli své důvěřivosti okradena o vlastní návrhy a musí rychle vymyslet co dál, jinak nemá šanci.
 
epizoda_s04e09

S04E09
Pinkie Apple Pie

Pinkie Pie zjišťuje v jednom z rodokmenů z knihovny Twilight, že je možná vzdálenou příbuznou Applejack. Protože z rodokmenu to není kvůli šmouze možné přesně určit, vydává se s rodinou Applových na výpravu, aby zjistili jak to doopravdy je.
 
epizoda_s04e10

S04E10
Rainbow Falls

Konají se přípravné letecké závody pro Equestrijké hry. Rainbow Dash nejprve létá s Ponyvillským týmem, ale dostává také nabídku od Wonderbolts, aby soutěžila s nimi za Cloudsdale. Rozhodne se splnit si svůj sen, nebo zůstane věrná přátelům?
 
epizoda_s04e11

S04E11
Three’s A Crowd

Fluttershy na čas odjíždí pryč a do Ponyvillu přijíždí Cadance. Twilight by ráda, aby strávili nějaký čas společně. Naneštěstí, v ten samý den Discord onemocní a protože je Fluttershy pryč, tak hledá někoho kdo by se o něj postaral. Rozhodne se, že by to měla být Twilight.
 
epizoda_s04e12

S04E12
Pinkie Pride

Pinkie Pie chce uspořádat ohromnou oslavu narozeninového výročí Rainbow Dash. Do města ale přichází Cheese Sandwich, který je možná i lepším organizátorem a party poníkem než Pinkie. Ta je zdrcena, když veškerá pozornost přejde na něj a nehodlá se s tím smířit.
 
epizoda_s04e13

S04E13
Simple Ways

Do Ponyvillu má přijet slavný autor cestopisů, Trenderhoof, aby napsal o nadcházejícím festivalu Ponyvillské dny. Rarity je do něj zamilovaná, ale kdy přijede, tak zjistí, že on má zájem o Applejack.
 
epizoda_s04e14

S04E14
Filli Vanilli

Hudební spor Pony Tones má vystupovat na benefiční akci. Jeden z členů, Big Mac, ale ztratí hlas a nemůže zpívat. Fluttershy se ho rozhodne zastoupit a změní si pomocí Vtipníku zlomocného hlas. Ale protože má strach veřejně vystupovat, tak zpívá pouze skrytě za oponou.
 
epizoda_s04e15

S04E15
Twilight Time

Twilight pomáhá Cutie Mark Crusaders s učením se nových věcí a dovedností. Ostatní poníci ze školy se brzy dozvědí, že se takto setkávají se slavnou princeznou a chtějí jít taky. Cutie Mark Crusaders toho začnou využívat ve svůj vlastní prospěch.
 
epizoda_s04e16

S04E16
It Ain’t Easy Being Breezies

Přes Ponyville prolétají svěženky na své cestě domů. Stane se však nehoda a skupina svěženek se odtrhne od ostatních. Fluttershy se o ně stará dokud nebudou připraveny na opět cestu. Svěženky si však rychle zvyknou, nechtějí jít pryč a hrozí, že se už nikdy nedostanou domů.
 
epizoda_s04e17

S04E17
Somepony to Watch Over Me

Všichni z rodiny Applových musí odpoledne něco zařídit a tak Apple Bloom dostává svolení zůstat sama doma. Applejack je z toho nervózní, rozhodne se vrátit a zkontrolovat ji. Shodou okolností nabude dojmu, že potřebuje neustálou péči, z čehož nemá Apple Bloom vůbec radost.
 
epizoda_s04e18

S04E18
Maud Pie

Na návštěvu do Ponyvillu přijíždí sestra Pinkie Pie, Maud Pie. Pinkie Pie si přeje, aby se s ní její kamarádky spřátelili. To jde těžko, protože Maud je úplně jiná, než její sestra a neprojevuje vůbec žádné emoce a jedné co ji zajímá jsou kameny.
 
epizoda_s04e19

S04E19
For Whom the Sweetie Belle Toils

Rarity vylepší šaty, které Sweetie Belle ušila na školní představení. Během představení získají šaty skvělý ohlas, ale nikdo si nevšímá samotného představení. Sweetie Belle si myslí, že to Rarity udělala schválně, aby se na její úkor proslavila a rozhodne se pomstít.
 
epizoda_s04e20

S04E20
Leap of Faith

m a prodávají zázračné léčivé tonikum. Nikdo z rodinu Applových tomu ze začátku nevěří, ale Granny Smith si nakonec jedno koupí. K překvapení všech to funguje a Granny Smith se opět chová jako za mlada. Applejack se rozhodne zjistit co za tím stojí.
 
epizoda_s04e21

S04E21
Testing Testing 1, 2, 3

Rainbow Dash má před sebou test z historie Wonderboltů, který rozhodne, jestli se stane jejich členem. Vůbec se neučí a až díky Twilight pochopí, že nic neumí a nemá takhle šanci uspět. Její kamarádky se ji snaží historii Wonderboltů pomocí různých metod naučit, ale nic není úspěšné.
 
epizoda_s04e22

S04E22
Trade Ya!

Hlavní postavy se účastní Výměnného obchodu v Rainbow Falls. Twilight se snaží prodat své staré knihy a Pinkie Pie jí i proti její vůli pomáhá. Applejack a Rarity se nemůžou dohodnou jako věc si která z nich koupí. A Rainbow Dash se snaží za pomoci Fluttershy získat první vydání knihy o Daring Do.
 
epizoda_s04e23

S04E23
Inspiration Manifestation

Rarity prožívá beznadějnou situaci, kdy nemá čas předělat odmítnuté loutkové divadlo. Spike pro ni získává kouzelnou knihu, která obsahuje kouzlo, které dokáže zhmotnit představy. Rarity se s jeho pomocí rozhoduje přetvořit celý Ponyville k obrazu svému a je na Spikovi, aby ji zastavil.
 
epizoda_s04e24

S04E24
Equestria Games

Spike má svým ohnivým dechem zapálit pochodeň na Equestrijských hrách. Přemůže ho však nervozita a nedokáže ze sebe vydat ani jiskru. Twilight tady tajně zapaluje oheň za něj o čemž on neví. Později se však dozvídá pravdu, z čehož je nešťastný a chce to něčím vynahradit.
 
epizoda_s04e25

S04E25
Twilight’s Kingdom (1. část)

Twilight prožívá krizi, kdy neví jaký je její smysl jakožto princezny. Mezitím se objevuje nový nepřítel, Lord Tirek. Jeho dopadením je pověřen Discord, následně se však přidává na jeho stranu. Princezny se rozhodují vsadit osud celé Equestrie na Twilight a předat ji veškerou svoji magii.
 
epizoda_s04e26

S04E26
Twilight’s Kingdom (2. část)

Twilight získává veškerou alicorní magii a její přátelé jsou po Discordově zradě chyceni. Discord sám je zrazen Tirekem. Ten hledá Twilight a chce z ní vysát její magii. Když ji konečně nalézá, dochází k ohromné ničivé bitvě, která za sebou zanechává spoušť a zkázu.

Nahoru

 

 

5. série

 

epizoda_s05e01

S05E01
The Cutie Map (1. část)

Twilight a její přátelé společně prozkoumávají nový hrad, kde objevují mapu Equestrie. Mapa je pošle do poněkud tajemné vesnice, kde mají všichni poníci stejná znaménka. Twilight a její přátelé se setkávají s vůdkyní vesnice a postupně zjišťují, že je něco v nepořádku.
 
epizoda_s05e02

S05E02
The Cutie Map (2. část)

Twilight a její přátelé jsou uvězněni ve vesnici Starlight. Nakonec se jim podaří přesvědčit Fluttershy, aby se naoko přidala k ostatním a získala jim zpět jejich znaménka. Fluttershy zjišťuje že Starlight má stále své staré znaménko, a tak díky lsti odhaluje pravdu před celou vesnicí.
 
epizoda_s05e03

S05E03
Castle Sweet Castle

Twilight zjišťuje, že se v jejím hradu necítí jako doma a proto se mu vyhýbá. Když na to přijdou její přátelé, snaží zpříjemnit Twilightin hrad tak, aby se v něm cítila jako doma. Časem ale zjišťují, že to nebude tak jednoduchý úkol jak se zdá.
 
epizoda_s05e04

S05E04
Bloom & Gloom

Znaménkoví křižáci dostávají dopis od Babs Seed, ve kterém zjišťují, že Babs získala své znaménko. Strach který pak Apple Bloom dostane z toho, že by měla dostat znaménko které se jí nebude líbit, přeroste v noční můru se kterou se musí AB vyrovnat.
 
epizoda_s05e05

S05E05
Tanks for the Memories

Přichází zima a Tank se chystá na hibernační spánek. Avšak Rainbow Dash s ním chce trávit čas, a tak se rozhodne, že zima nedorazí do Ponyvillu.
 
epizoda_s05e06

S05E06
Appleoosa’s Most Wanted

Applejack je pozvána do Appleoosy na tradiční rodeo místo svého zraněného bratrance a vezme sebou i Znaménkové křižáky. Naneštěstí se kolem města potuluje obávaný Trouble Shoes. Křižáci si řeknou, že ho půjdou najít a tak se vydávají do lesa podle jeho stop.
 
epizoda_s05e07

S05E07
Make New Friends but Keep Discord

Chystá se Grand Galloping Gala a Fluttershy pozvala svou novou kamarádku Tree Hugger. To se ovšem nelíbí Discordovi, který stále nedostal svůj lístek a doufal že půjde s Fluttershy. Nakonec však lístek dostane a rozhodne se vzít podivného Smooze. Uvědomí si Discord své špatné chování?
 
epizoda_s05e08

S05E08
The Lost Treasure of Griffonstone

Mapa volá Rainbow Dash a Pinkie Pie do města gryfů – Griffonstonu. Když však dorazí na místo, zjistí že skoro nic není tak, jak má být. Město vypadá jako skládka a gryfové jsou velmi hrubí a starají se jen o sebe. Doukážou společně vyřešit problém tohoto města?
 
epizoda_s05e09

S05E09
Slice of Life

Co se stane, když je mane six zaneprázdněná a Ponyville plánuje svatbu Crankyho a Matildy. Začne to špatnou pozvánkou na svatbu a skončí to velikým shonem aby se všecho stihlo. Povede se nakonec svatba a nebo skončí velkým fiaskem?
 
epizoda_s05e10

S05E10
Princess Spike

V Canterlotu se koná Velký poníkovský summit. Twilight připravovala tento summit pečlivě a dlouho a je velmi unavená. Proto Cadence pověří Spika, by dohlédl na Twilight aby nebyla rušena během jejího spánku. Jenže jak se Spike snaží, aby se Twilight vyspala, začne rozhodovat za ni.
 
epizoda_s05e11

S05E11
Party Pooped

Do Equestrie přijíždí delegace Jaků. Všichni se snaží spřátelit s princem Rutherfordem ale ať se snaží jak jen mohou, jediné co jaci dělají je ničení. Nakonec Pinkie Pie – která měla plánovat slavnostní oslavu – přijde s nápadem, který má zachránit Poniville před jistou katastrofou.
 
epizoda_s05e12

S05E12
Amending Fences

Twilight odpočívá a Spike mimoděk pronese, že je zajímavé jak se změnila od toho, co opustila Canterlot. Twilight si poté uvědomí, že se vlastně ani nepamatuje jména svých starých kamarádek. A tak se rozhodne navštívit Canterlot a vynahradit jim všechen ten čas, po který je zanedbávala.
 
epizoda_s05e13

S05E13
Do Princesses Dream of Magic Sheep?

Luně se zdá sen, kde se opět promění v Nightmare Night. Druhý den ráno se Mane 6 setkávají a zjišťují, že měly tu samou noční můru. Vzápětí je navštíví princezna Luna a vysvětlí jim, že stvoření z oné noční můry je zákeřný Tantabus, který chce proměnit celý svět v živoucí noční můru.
 
epizoda_s05e14

S05E14
Canterlot Boutique

Rarity se konečně splní sen – může si v Canterlotu otevřít butik. Jako manažerku si najme Sassy Saddles, se kterou se ze začátku snaží rozjet butik. Jenže po krátkém čase zjišťuje, že Sassy udělala z butiku továrnu jen na jedny šaty. To se ale nelíbí Rarity, až se rozhodne butik zavřít.
 
epizoda_s05e15

S05E15
Rarity Investigates!

Rainbow Dash je v Canterlotu jako záloha Wonderboltů na otevírání královských zahrad, kde přišel také slavný letec Wind Rider. Naneštěstí někdo poslal Spitfire pryč, takže nemůže letět. Obvinění padne na Rainbow, a tak přichází Rarity, která se pokusí odhalit pravého viníka.
 
epizoda_s05e16

S05E16
Made in Manehattan

Rarity a Applejack jsou povolány do Manehattanu vyřešit problém s přátelstvím. Když dorazí do Manehattanu tak ani neví co mají řešit. Poté však narazí na leták, ve kterém Coco Pommel žádá o pomoc při obnově tradice Midsummer Theater Revival, která kdysi spojovala poníky z okolí.
 
epizoda_s05e17

S05E17
Brotherhooves Social

Zatímco je Rarity a Applejack v Manehattanu, kde řeší problém s přátelstvím, v Ponyvillu se koná soutěž Sisterhooves Social. Jenže když jsou ty dvě pryč, Apple Bloom a Sweetie Belle nemají nikoho, kdo by s nimi soutěžil. Nakonec se soutěže spolu s Apple Bloom účastní i Big Macintosh.
 
epizoda_s05e18

S05E18
Crusaders of the Lost Mark

Znaménkoví křižáci už neví, za co by mohli dostat své znaménko, když v tom přiběhne Pipsqueak, který chce kandidovat na školního prezidenta. To se mu nakonec s pomocí Křižáků povede. Jenže Diamond Tiara si to nenechá líbit. A tak se jí pokusí ukázat jak důležité je mít kamarády.
 
epizoda_s05e19

S05E19
The One Where Pinkie Pie

Shinig Armor a Cadance čekají dítě. To se dozví Pinkie Pie, která to ovšem nemůže říct nikomu jinému, protože to má být překvapení pro Twilight. Díky tomu, se začne Pinkie chovat podivně. Dokáže si udržet tajemství pro sebe a nikomu neprozradit tuto úžasnou novinku?
 
epizoda_s05e20

S05E20
Hearthbreakers

Blíží se Hearth’s Warming Eve a rodina Applejack se rozhodla oslavit je společně s rodinou Pinkie Pie. Jenže po krátké chvíli narazí na problém. Každá z rodin slaví svátky úplně jinak, a tak vzniknou rozpory. Dokáží se tyto rozpory urovnat?
 
epizoda_s05e21

S05E21
Scare Master

Blíží se Nightmare Night a tak se Fluttershy zabední u sebe doma. Jenže její mazlíček Angel chce mrkev, kterou doma nemají. A tak se vydává na cestu do Ponyvillu aby ji sehnala. Poté potká své kamarádky a ty ji přesvědčí, že Nightmare Night může být zábava a bavit se mohou všichni.
 
epizoda_s05e22

S05E22
What About Discord?

Twilight si užívá prodloužený víkend tříděním knih a myslí si, že o nic nepřišla. Ovšem po chvíli zjišťuje, že Discord a její kamarádky si užívali svůj prodloužený víkend. Snaží se přijít na to, co se vlastně stalo během toho víkendu. Po čase začne žárlit, ale to si nechce přiznat.
 
epizoda_s05e23

S05E23
The Hooffields and McColts

Fluttershy a Twilight jsou povolány řešit problém mezi Hooffieldy a McColty do Kouřících Hor. Kdysi nejkrásnějšího údolí Equestrie. Jenže nyní jsou tyto dva rody, které se zde kdysi usadily, znepřátelené a bojují mezi sebou. S tak se Twilight snaží je usmířit ale k ničemu to nevede.
 
epizoda_s05e24

S05E24
The Mane Attraction

Applejack zařizuje benefiční festival Helping Hooves. A Pinkie Pie se podařilo zamluvit největší popovou hvězdu v celé Equestrii – Hraběnku Coloraturu. Applejack zpočátku neví o koho jde, ale poté zjistí, že to byla její kamarádka. Ale již není takový jaká bývala a to Applejack zklamalo.
 
epizoda_s05e25

S05E25
The Cutie Re-Mark (1. část)

Twilight má přednášku ohledně magie, a zrovna když přednáší o magii Znamének, všimne si Starlight Glimmer. Když se pak vrací do svého hradu, zjistí že Starlight je u ní a cestuje zpět v čase za pomocí mapy, do doby kdy Rainbow Dash udělala poprvé sonický duhotřesk.
 
epizoda_s05e26

S05E26
The Cutie Re-Mark (2. část)

Twilight musí napravit to, co spáchala Starlight Glimmer tím, že se přemístila zpět v čase. Svět se mění čím dál víc k horšímu. Jenomže se Twilight nedaří ji zastavit bojem, a tak ji ukáže co způsobuje a proč by měla přestat. Zabere to nebo ne?

Nahoru

 

 

6. série

 

epizoda_s06e01

S06E01
The Crystalling (1. část)

Mane six (seven) bude představeno hříbátko Cadenze a Shining Armora. Twilight bude mít příležitost dát Starlight její první lekci přátelství.
 
epizoda_s06e02

S06E02
The Crystalling (2. část)

Mane six (seven) bude bojovat o záchranu Křišťálového Císařství před věčnou zimou. Starlight bojuje po nezdařeném setkání s jejím starým přítelem.
 
epizoda_s06e03

S06E03
The Gift of the Maud Pie

Rarity chce v Manehattonu založit novou pobočku svého Carousel Boutique a tak spolu s Pinkie hledají vhodné místo pro její obchod. Při té příležitosti shání i dárek pro Maud Pie.
 
epizoda_s06e04

S06E04
On Your Marks

Po dokončení své dlouhé a leckdy i nebezpečné cesty k získání svých Cutie Marku se naši křižáci nedokáží rozhodnout co dál. A zjišťují jak nyní naloží se svými osudy.
 
epizoda_s06e05

S06E05
Gauntlet of Fire

Spike se zúčastní boje o titul Dračího lorda ve snaze pomoci svým přátelům.
 
epizoda_s06e06

S06E06
No Second Prances

Twilight přikáže Starlight, aby si našla nového přítele, kterého potom představí na společném večírku princezně Celestií. Ale přítele, kterého si Starlight najde se Twilight příliš nezamlouvá.
 
epizoda_s06e07

S06E07
Newbie Dash

Rainbow se podaří splnit si svůj sen a přidá se k Wonderboltům. Na začátku však udělá katastrofální dojem a dostane ponižující přezdívku.
 
epizoda_s06e08

S06E08
A Hearth’s Warming Tail

Starlight Glimmer trápí deprese a špatná nálada, Twilight se jí snaží vyléčit čtením jejich oblíbených Hearth’s Warming příběhů.
 
epizoda_s06e09

S06E09
The Saddle Row Review

Rarity se chystá otevřít svůj nejnovější obchod v Manehattanu. Osloví tak kamarádky jestli by ji nepomohli s přípravou. Ale ty místo toho, aby Rarity pomohly, tak málem zapříčiní že se slavnostní otevření změní v naprostou pohromu.
 
epizoda_s06e10

S06E10
Applejack’s „Day“ Off

Rarity se snaží dostat AJ do lázní, kde by si trochu odpočinula, zatímco se ji Twi se Spikem snaží zastoupit na Sweet apple acres. No zjistí, že to nebude tak jednoduché jak si prvně mysleli.
 
epizoda_s06e11

S06E11
Flutter Brutter

Fluttershy se snaží přesvědčit svého bratra, aby přestal parazitovat na svých rodičích a našel si svoje bydlení. Svědomí ji nutí pomoci mu překonat jeho strach z neúspěchu.
 
epizoda_s06e12

S06E12
Spice Up Your Life

Pinkie a Rarity jsou povolány do Canterlotu, aby tam vyřešily problém s přátelstvím. Najdou tam otce s dcerou mezi nimiž jsou napjaté vztahy. Obě jim chtějí pomoci, ale každá má jinou představu o tom jak to udělat.
 
epizoda_s06e13

S06E13
Stranger Than Fan Fiction

Rainbow Dash potká na „Daringconu“ poníka, který Daring Do nesnáší stejně tak, jako ji Dash zbožňuje.
 
epizoda_s06e14

S06E14
The Cart Before the Ponies

Cutie Mark Crusaders se zúčastní každoroční akce s názvem Applewood Derby. Jejich spolujezdkyně Rainbow Dash, Rarity a Applejack však převezmou hru do svých kopýtek.
 
epizoda_s06e15

S06E15
28 Pranks Later

Rainbow Dash si ráda děla legraci z ostatních poníků. Ale její vtípky se ne každému líbí a tak, když se ji začne zprvu neškodná zábava vymykat z kopýtek ji dají ostatní ochutnat její vlastní medicínu.
 
epizoda_s06e16

S06E16
The Times They Are A Changeling

Spike spolu s Twilight a Sunburstem cestují zpátky do Křišťálového Impéria navštívit Flurry Heart. Když dorazí, najdou celé město v panice ze zprávy o špiónovi od Changlinků.
 
epizoda_s06e17

S06E17
Dungeons & Discords

Když Mase six odjede z Ponyvillu, tak se Discord přidá ke Spikově a Bigmackově přísně tajné chlapské noci. Discorda tahle akce ovšem zklame a tak se ji rozhodne upravit a užít si s ostatníma bezva fantasy večer.
 
epizoda_s06e18

S06E18
Buckball Season

Pinkie Pie a Fluttershy ukáží, že jsou nejlepší hráči buckballu. A tak je AJ a Rainbow budou trénovat proti Apploose.
 
epizoda_s06e19

S06E19
The Fault in Our Cutie Marks

Mladý, nadšený gryfon požádá Cutie Mark Crusadery, aby mu pomohli získat jeho vlastní Cutie Mark. Crusadeři tak narazili na zdánlivě neřešitelné poslání.
 
epizoda_s06e20

S06E20
Viva Las Pegasus

Applejack a Fluttershy jsou poslány mapou do města Las Pegasus. Najdou tam podezřelou aktivitu v resortu Gladmane’s a zároveň narazí i na staré známé. Flima a Flama!
 
epizoda_s06e21

S06E21
Every Little Thing She Does

Starlight Glimmer vyniká ve své studii magie s Twilight. Nicméně má nutkání zapůsobit na svého mentora a tak si bere příliš mnoho problémů s přátelstvím najednou.
 
epizoda_s06e22

S06E22
P.P.O.V. (Pony Point of View)

Applejack, Rarity a Pinkie Pie jsou na sebe naštvané po plavbě na lodi. Twilight musí jejich spor rozřešit na základě jejich výpovědí. Ty se však mezi sebou velmi liší.
 
epizoda_s06e23

S06E23
Where the Apple Lies

Apple Bloom zalže, aby zakryla chybu. Přitom se ji Applejack svěří s tím, že ani ona nebyla vždy upřimná a bylo období, kdy neustále lhala. Ale poté přišla na to, že je lepší být ke všem upřímný, protože lež může věci jenom zhoršit.
 
epizoda_s06e24

S06E24
Top Bolt

Rainbow Dash a Twilight jsou poslány do Wonderboltské Akademie vyřešit problém dvou přátel Vapor Trail a Sky Stinger. Jejich spor jim může zničit šanci pro přijetí na akademii.
 
epizoda_s06e25

S06E25
To Where and Back Again (1. část)

Bez pomoci Twilight Sparkle a ostatních z Mane6, sestavuje Starlight Glimmer nepravděpodobný tým hrdinů, který má bránit Equestrií při návratu jedné z největších hrozeb.
 
epizoda_s06e26

S06E26
To Where and Back Again (2. část)

Starlight Glimmer vede nepravděpodobnou skupinu hrdinů, která bojuje proti jedné z největších a nejstarších hrozeb, které kdy poníci poznali, aby zachránili nejen celou Equestrií, ale také své přátelé.

Nahoru


2 comments

  1. Akleda

    Veľmi mi to pomáha.😘😄

  2. Akleda

    Vďaka tomu som vlastne našla Dailymotion.

Napsat komentář