Místa

mista_equestria Equestria
Equestria je země, ve které se odehrává celý seriál. Žijí zde magičtí poníci a další mluvící tvorové, jako gryfové a draci, ale i jiná nemluvící zvířata. Equestria je království, kterému vládne princezna Celestia a princezna Luna ze svého hradu v městě Canterlot. Název odkazuje na slovo „equestrian“, které znamená „jezdec (na koni)“ a vychází ze slova „equus“, což je latinsky znamená „kůň“.
 
misto_ponyville Ponyville
Ponyville je malé městečko ve kterém se odehrává většina epizod a žijí v něm hlavní postavy. Byl založen zemními poníky, ale v současnoti v něm žijí i pegasové a jednorožci. Na konci 4. série v epizodě Twilight’s Kingdom (2. část) se v něm objevuje hrad království Duhového přátelství.
 
misto_canterlot Canterlot
Canterlot je hlavní město Equestrie a domov princezny Celestie a princezny Luny. Žila v něm také Twilight Sparkle a Spike, než se přestěhovali do Ponyvillu. V Canterlotu se odehrávají velké akce jako třeba Grand Galloping Gala. Název je spojením slov Camelot a „canter“, což znamená „cval“.
 
mista_cloudsdale Cloudsdale
Cloudsdale je město na obloze, kde se odehrává soutěž Nejlepší mladý letec a kde se vytváří Equestrijské počasí. Žijí a pracují tam jen pegasové, protože ostatní druhy nedokážou chodit po oblacích. Je to také rodné město Rainbow Dash a Fluttershy. Název odkazuje na Clydesdale, což je pracovní plemeno koní.
 
misto_crystal_empire Crystal Empire
Crystal Empire se poprvé objevuje na začátku třetí série. Žijí zde křišťáloví poníci, stejně jako Shining Armor a Princess Cadance, kteří převzali království poté co byl král Sombra podruhé poražen Křišťálovým srdcem.
 
mista_everfree_forest Everfree Forest
Everfree Forest je les vedle Ponyvillu. Zdá se, že ho nesvazují stejné zákony jako zbytek Equestrie, protože rostliny rostou, zvířata se starají sami o sebe a počasí se mění bez pomoci poníků. V lese žije Zecora ve své chatrči. Také ho obývají různá podivná stvoření, jako Ursy, dřevění vlci a paraspriti. Strom harmonie se nachází hluboko v lese v rokli blízko Hradu královských sester.
 
mista_manehattan Manehattan
Manehattan je velké město, které můžeme vidět v epizodách The Cutie Mark Chronicles a Rarity Takes Manehattan. Je rodným městem Babs Seed a tety a strýce Orangovi. Název odkazuje na newyorský městský obvod Manhattan.
 
misto_ostatni Ostatní místa
Ostatní místa v Equestrii.

 


Napsat komentář